W przemyśle i transporcie obowiązują surowe europejskie regulacje, które na pierwszym miejscu stawiają czystość powietrza.

Ograniczenie emisji szkodliwych związków ma jednak pozytywnie wpłynąć nie tylko na poprawę stanu środowiska naturalnego – mowa tu o zredukowaniu wydzielania się substancji, które mogą być przyczyną rozwoju śmiertelnych chorób. Ecoexhaust dostarcza technologie pomagające sprostać tym wyzwaniom.

Proponowane przez nas rozwiązania systemowe w obszarze oczyszczania spalin minimalizują stopień wydzielania się do atmosfery cząstek stałych, tlenków węgla i azotu oraz węglowodorów. Specjalizujemy się w systemach SCR redukujących emisję NOx do powietrza, filtrach DPF, a także katalizatorach utleniających OXY. Jakie działanie mają poszczególne technologie oczyszczania spalin?

nox2

Redukcja tlenków azotu NOx

W celu ograniczenia emisji szkodliwych tlenków azotu (NOx) do atmosfery wykorzystujemy systemy SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), które w obecności roztworu AdBlue zamieniają NOx na wodę i azot.

dpf

Filtry cząstek stałych DPF

W przypadku filtrów DPF obecne w spalinach cząstki stałe (głównie sadza) wyłapywane są przez specjalną konstrukcję, formą przypominającą plaster miodu.

oxy

Katalizatory utleniające OXY

Zadaniem katalizatorów OXY jest zamiana tlenku węgla i węglowodorów, wytwarzających się podczas spalania oleju napędowego, na wodę i CO2.

Systemy oczyszczania spalin – dla kogo?

Proponowane przez nas rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Specjalizujemy się w technologiach przeznaczonych dla branży morskiej i do żeglugi śródlądowej. Dostarczamy również rozwiązania dostosowane do działania agregatów prądotwórczych i systemów kogeneracji. Wśród naszych propozycji znaleźć można również technologie wykorzystywane w szklarniach.

Do współpracy zapraszamy firmy działające w tych obszarach. Spośród filtrów cząstek stałych DPF, katalizatorów OXY bądź rozwiązań redukujących liczbę związków NOx dobierzemy odpowiednią do danej działalności technologię oczyszczającą.

hans-reniers-lQGJCMY5qcM-unsplash